Зменшені акцизи на автомобілі: 6000 у виграші

2

Останню статистику щодо імпорту пільгових автомобілів навело податкове відомство.

Митне оформлення за зниженими ставками акцизного податку, яке почало діяти з 1 серпня минуло вже більше 6 тис. колишніх у вживанні імпортних легкових автомобілів з преференцією по акцизу «172», заявила прес-служба Державної фіскальної служби з посиланням на главу відомства Романа Насирова.

«З моменту вступу в силу закону про тимчасове зниження ставки акцизу на старі авто процедуру розмитнення за новими правилами пройшли 6,008 тис. автомобілів. Загальна сума коштів, сплачених за їх митне оформлення, — майже 270 млн грн», — цитує прес-служба Насирова.

Як повідомлялося, за весь серпень за новими правилами було розмитнено 1315 автомобілів, тобто з початку вересня митне оформлення вже пройшли 4693 уживаних іномарок.

Відповідно до закону, фізичні та юридичні особи до 31 грудня 2018 року можуть ввезти одне авто на рік не раніше 2010 року випуску, яке перепродати можна тільки через рік.

На такі авто при митному оформлення у графі 36 митної декларації зазначається код пільги «172».

Читайте также:  Сразу два кроссовера Hyundai удостоились наград за инновации и дизайн

При цьому знижені ставки акцизного податку не застосовуються до автомобілів, які мають походження або ввозяться з країни-агресора (або окупанта).