Якою буде ціна на бензин: експертна думка

0

Ціни на пальне триматимуться на нинішньому рівні, але у випадку девальвації гривні і підвищення акцизів ціни можуть зрости, вважає експерт.

Чинники, які впливають на вартість пального для українського споживача, це – податки та курс гривні. Відповідно, ціни на пальне триматимуться на нинішньому рівні, плюс-мінус 50 коп, а в гіршому випадку вони продовжать зростання. Таку дімку у коментарі УНН вислови президент Центру глобалістики Стратегія ХХI Михайло Гончар.

— Насправді усі чинники – податки і курс гривні, вони дають сукупний ефект. Тобто у нас же фундаментально проблема полягає у тому, що наш ринок нафтопродуктів, він складається на 80% а то і трохи більше відсотків з імпортованих нафтопродуктів, тому, відповідно, ціна такого нафтопродукту – чи то бензину чи дизелю, вона прив’язана до курсу долара. Плюс додамо сюди підвищення акцизу, збільшення на сьогодні фіскального навантаження при реалізації нафтопродуктів, що має місце з початку цього року, відповідно до прийнятого бюджету – тому ми і бачимо цю тенденцію, — вважає експерт.

На думку М.Горчара для того, щоб переламати ситуацію, Україні необхідно запустити внутрішню переробку нафтопродуктів.

— Зараз ми бачимо як долар іде вгору, і тут є причини, як суто наші внутрішньо українські, так і об’єктивне здорожчання самого долара. Оце треба враховувати, що політика федеральної системи США вона орієнтована на підвищення облікової ставки, що призводить до здорожчання долара. Тому, долар стає більш важкий і за нього треба викладати більше гривень, що і роблять нафтотрейдери, коли купують нафтопродукти для ввозу в Україну. Вони купують спочатку долари. Якщо така тенденція і далі продовжуватиметься, то у найкращому випадку ціни триматимуться на цьому рівні, плюс-мінус копійок 50, а в гіршому випадку вони продовжуватимуть рости. Незважаючи на те, що ціни на нафту знижуються на світовому ринку, ми матимемо таку картину. Для того, аби цю ситуацію переламати – треба запустити внутрішню переробку, аби ми мали нафтопродукти, вироблені в Україні і вироблені за гривню, — сказав він.