Рада може дозволити західним областям їздити на уживаних авто з Європи без розмитнення

2

На Комітеті Верховної Ради у закордонних справах народний депутат Віктор Балога представляв свій законопроект щодо безмитного ввезення на територію України вживаних автомобілів з країн Європи незалежно від віку авто.

У своєму первинному вигляді документ передбачав право кожного громадянина України їздити на автомобілі з іноземною реєстрацією без розмитнення терміном до одного року.

У Комітеті законопроект підтримали, але з певними змінами. Зокрема, скоротили строк безмитного ввезення автомобілів терміном до трьох місяців, і скористатися цим правом зможуть лише мешканці Закарпатської та Львівської областей, щодо яких застосовуються правила малого прикордонного руху.

Варто зауважити, що в експертних колах документ не отримав належної підтримки. Генеральний директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів та дилерів Олег Назаренко так прокоментував законопроект на своїй сторінці у facebook:

«Я не прибічник прийняття цього законопроекту, так як :
— Він сприяє ввезенню авто в Україну взагалі без податків;
— Я був проти введення євро-5, але якщо всупереч мені його ввели і відмінити неможливо, то чому на мене євро 5 буде розповсюджуватись , а на деяких мешканців Західної України — ні?
— Проект після правок надає всупереч Конституції переваги лише учасникам прикордонного руху. Ми знову ділимо українців на білих і чорних, 1 сорт та 2 сорт?», — написав він.