Перші іномарки за зниженим акцизом: результати і проблеми

4

ЄС увійшло вже 1300 авто б/в. Експерти говорять, що є проблеми з документами.

1 вересня виповнився рівно місяць, як в Україні працює закон, що помітно знизив акциз на ввезення автомобілів б/в. Незважаючи на те, що, за оцінками експертів, буму вживаних машин у країні поки що немає, Держфіскальна служба справно звітує про кількість “пільгових” коліс. Наскільки українці активно ввозять старі машини з Європи і з якими труднощами їм доводиться стикатися на кордоні, інформує eizvestia.com.

 1300 за МІСЯЦЬ. “Пільговий тариф” працює з 1 серпня й діятиме до 31 грудня 2018 року. При цьому послаблення можна використовувати тільки для машин, вироблених після 2010 року (що підпадають під екологічний стандарт Євро-5). Друге важливе обмеження – на кожного українця можна ввезти тільки один автомобіль. Норму цю прописали спеціально, щоб нею не користувалися автосалони. У середньому вартість одного авто знизилася на 1,5-2 тис. євро: наприклад, акциз на машину з двигуном до 1 тис. кубів знизився у 28 разів – з 1,7 тис. євро до 63 євро.

За словами голови ДФС Романа Насирова, тільки за перший місяць за пільговим акцизом українці ввезли 1315 імпортних авто. (Для порівняння, за 2015 рік до України з Європи ввезли 56 тис. автомобілів, з яких 14,2 тис. – б/в. Автори закону хотіли, щоб цього року загальна кількість машин збільшилася до 76 тис., з яких 30 тис. були б б/в). “Найбільшу кількість дала Львівська митниця (199 автомобілів), а також Івано-Франківська (161) та Волинська (118)”, – заявив він. На Івано-Франківській митниці нам підтвердили цифру, додавши, що на пропускних пунктах через пільгові автомобілів черг немає. Однак, за даними гендиректора Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олега Назаренка, реальна цифра є набагато меншою: “За інформацією з власних джерел, можу сказати, що ввезено поки всього 738 автомобілів.”

Читайте также:  Можно ли пробить колесо, наехав на бутылку

СЕРТИФІКАТ. Сергій Креймер, який працює на авторинку Європи, зазначає: завозячи з Європи авто, українці масово стикаються з одними й тими ж проблемами: “Мій клієнт купив Volkswagen на престижному аукціоні в Австрії. Проблеми почалися на кордоні – митники зажадали сертифікат відповідності (документ потрібен, щоб підтвердити походження автомобіля. Отримують його у виробника і завіряють у торгово-промисловій палаті країни. – Авт.). Добре, що документи, видані нам в Австрії, доводили, що машина не є реекспортом з РФ, і сертифікат нам не знадобився. В іншому разі нас би відправили до Німеччини отримувати цей папірець”. Назаренко вважає, що проблеми із сертифікатами виробника не зникнуть: “Буквально вчора Skoda відмовилася від таких сертифікатів. Їх не видають уже й Mercedes, BMW, Volkswagen. Отримати його можна тільки після офіційного запиту, однак, з мого досвіду, простій людині вони недоступні.”

Підробка документів та “низькі” ціни

Джерело “Сегодня” на автомобільному ринку України розповіло нам про хитрощі, на які йдуть охочі отримати авто з Європи. “Найчастіше – це підробка документів. Можу згадати два випадки за останній місяць, коли люди виправляли рік випуску автомобіля з 2009-го на 2010-й – інакше до України їх просто не пропустили б. Другий момент – використовують іноземців. За доплату поляки та румуни, які готові продати машину, реєструють людину як співвласника. Потім вони просто приганяють автомобіль в Україну й у нотаріуса оформляють довіреність”, – зазначає співрозмовник. Крім того, нерідко ті, хто купив у Європі машину дорожче 10 тис. євро, занижують її ціну. “Інакше на митниці вимагатимуть декларацію: 10 тис. євро – максимум, який можна вивезти через кордон готівкою, не декларуючи”. А Сергій Креймер також зазначає, що на кордоні є безліч людей, які пропонують вирішити будь-які проблеми з документами за 15 хвилин.