Названо страхові компанії, де краще не страхувати автомобіль

9

Національна комісія з регулювання фінансових послуг вперше оприлюднила список страхових компаній, на які надійшло найбільше скарг від страхувальників. У список потрапило вісім українських страховиків.

Ось вони — «Українська транспортно-страхова компанія» («Ютіко»), «Українська охоронно-страхова компанія», «Оранта», «Еталон», «Провідна», «Домінанта», «Аска» і «Нова».

Цитата:
«Ці дані — результат нашої роботи по захисту прав споживачів страхових послуг. Люди зможуть орієнтуватися на них при виборі страховика», — повідомив член Нацкомфінпослуг Денис Яструб. Оновлювати список лідерів за скаргами Нацкомфінпослуг має намір кожні півроку.

За словами Дениса Яструба, в число компаній, на які найбільше скаржилися споживачі страхових послуг в 2015-му, ввійшли лише ті страховики, кількість скарг на які в два рази перевищила середній показник. У минулому році він склав 78 скарг.

Цитата:
«При розрахунку середнього показника не враховувалися скарги на компанії, у яких анульовано ліцензії. Крім того, ми враховували не всі скарги, а тільки ті, які по суті», — пояснив Денис Яструб.

Новий механізм роботи зі скаргами в Нацкомфінпослуг почав діяти з квітня 2015 року. І вже в травні, як показує статистика, загальна сума здійснених на вимогу комісії виплат зросла з 4,4 до 5 млн грн. Всього ж страховики сплатили в 2015 році майже 69 млн грн, що на 70% більше, ніж у 2014-му (40,8 млн грн). У тому числі компанії з оприлюдненого списку виплатили на вимогу регулятора майже 39 млн грн, тоді як роком раніше — менше 20 млн грн.

Цитата:
У половини згаданих вище страховиків кількість скарг в 2015 році зменшилася порівняно з 2014-м. Серед них «Оранта», «Еталон», «Провідна», «Аска». «А у таких компаній, як «Домінанта», «Еталон» і «Нова» ситуація покращилася вже у 2016 році», — розповів Яструб.