МЗС пропонує дозволити дипломатам ввозити авто в Україну без мита

1

Дозвіл без мита ввозити авто дозволить мотивувати співробітників українських дипмиссиий використовувати особистий транспорт у службових цілях.

У МЗС пропонують дозволити дипломатам ввозити в Україну без мита авто, куплені за кордоном і вартістю не вище 30% від суми зарплати у закордонному відрядженні. Про це в інтерв’ю «Главкому» розповів заступник міністра закордонних справ України Вадим Пристайко.

Крім того, в МЗС вважають, що дозвіл без мита ввозити авто дозволить мотивувати співробітників українських дипмиссиий використовувати особистий транспорт у службових цілях, що дещо вирішить проблему з транспортом в українських посольствах.

«Поки ж дипломати не поспішають обзаводитися автомобілями, які могли б використовуватися по роботі», — констатує Пристайко.

У зв’язку з рішенням уряду дипмісії скоротили кількість автомобілів до одного при кожному посольстві, і у дипломатів виникають труднощі із зустріччю делегацій. «У деяких посольствах буває по кілька візитів з України в день: депутати, журналісти, поранені з АТО, спрямовані за кордон на лікування», — розповів він про виниклі проблеми.

«Вихід, який ми побачили, – запропонувати співробітникам купувати автомобіль, за використання якого ми готові компенсувати, з подальшою можливістю забрати його з собою по поверненню в Україну. Більше того, ми ввели обмеження: вартість машини не повинна перевищувати 30% від сумарної зарплати (отриманої за час роботи за кордоном, – ред.). Раніше було 50%. Далі-більше. Щоб ввезти в Україну таку машину, відповідно до нашого законопроекту, дипломат повинен пробути в закордонному відрядженні не менше двох років, а машина повинна бути куплена не пізніше, ніж за півтора року до закінчення відрядження», — розповів він про пропозицію МЗС.

За розрахунками Пристайка, максимальна вартість авто в такому випадку буде приблизно 15 тис. дол. «Візьмемо середню ланку, де зарплата в середньому дві тисячі (доларів) в місяць. За рік – це 24 тисячі, за два сумарно зарплата становитиме 48 тисяч. 30% від цієї суми – майже 15 тис. доларів. Це та стеля, на яку може розраховувати цей дипломат», — пояснив він.

Нагадаємо, за інформацією Пристайка, за 2014 рік дипломати без мит привезли в Україну майже півтисячі авто, вартість більшості з них була менш ніж 50 тис. дол.