Коли і як привласнити авто від держави?

1230

Люди з особливими потребами, яких держава забезпечила автомобілями, можуть оформити їх у приватну власність, якщо користувалися авто більше 10 років.

Йдеться про автомобілі «ЗАЗ», «DAEWO», «GEELY» «Таврія», «Славута», які були видані інвалідам безоплатно чи на пільгових умовах.

Постановою Кабміну від 30.12.2015 № 1149 внесені зміни до «Порядку забезпечення інвалідів автомобілями», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 19.07.2006 № 999., відповідно до яких надано право на перереєстрацію пільгових і гуманітарних автомобілів, які перебували в експлуатації в інвалідів понад 10 років.

Безкоштовно переоформити державний автомобіль у приватну власність можна у випадку 10-річного строку його експлуатації та після смерті особи, яка була безоплатно чи на пільгових умовах забезпечена автомобілем та користувалась ним більш як 10 років, він може бути переданий у власність безоплатно тому членові сім’ї, який на час смерті інваліда був зареєстрований за місцем реєстрації інваліда, дитини-інваліда.

Питання перереєстрації в обох цих випадках розглядається департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації.

Натомість, ввезений в Україну і визнаний гуманітарною допомогою автомобіль, яким інвалід був забезпечений через органи соціального захисту населення та користувався понад 10 років, може бути переданий у власність інваліду за рішенням Мінсоцполітики.

Після смерті інваліда, дитини-інваліда автомобіль, яким ця особа була забезпечена через органи соціального захисту населення як гуманітарною допомогою, може бути переданий у власність безоплатно спадкоємцям померлого за рішенням Мінсоцполітики. У разі відсутності членів сім’ї, спадкоємців або в разі їх небажання отримати авто такий автомобіль повертається в департамент соціального захисту населення Облдержадміністрації.

Для перереєстрації у власність інваліду автомобіля, який був у експлуатації понад 10 років необхідно подати до Міськради такі документи:

— копія паспорта;
— копія ідентифікаційного номера;
— копія технічного паспорта автомобіля.

Перелік документів для перереєстрації на члена сім’ї померлого інваліда автомобіля, отриманого інвалідом безоплатно чи на пільгових умовах, який був в експлуатації понад 10 років:

— заява члена сім’ї;
— копія свідоцтва про смерть інваліда;
— копія паспорта члена сім’ї;
— копія ідентифікаційного номера;
— копія технічного паспорта автомобіля;
— копія документа щодо підтвердження родинних стосунків;
— довідка щодо підтвердження факту спільної реєстрації на час смерті інваліда.

Перелік документів для перереєстрації у власність інваліду автомобіля, ввезеного в Україну і визнаного гуманітарною допомогою, який був в експлуатації понад 10 років:

— копія паспорта;
— копія ідентифікаційного номера;
— копія технічного паспорта автомобіля.

Перелік документів для перереєстрації на спадкоємця померлого інваліда автомобіля, яким був забезпечений інвалід через органи соціального захисту як гуманітарною допомогою:

— заява спадкоємця;
— заява інших спадкоємців щодо незаперечення проти отримання у власність автомобіля, на користь спадкоємця;
— копія свідоцтва про смерть інваліда;
— копія паспорта спадкоємця;
— копія ідентифікаційного номера;
— копія технічного паспорта автомобіля;
— копія документа щодо підтвердження родинних стосунків;
— копія витягу з протоколу щодо прийняття рішення про визнання т/з гуманітарною допомогою.

Без змін залишились умови перереєстрації автомобіля, яким померлий був безоплатно чи на пільгових умовах забезпечений та користувався ним терміном до 10 років.