Експерт: газ для авто подорожчає до 11 гривень

3

За останній місяць зріджений газ для заправки автомобілів подорожчав майже на 2 грн. Ще в середині червня літр пального коштував на більшості заправних мереж 7,9 грн. Зараз — 9,70 грн.

«Це відбувається завдяки двом факторам — через дефіцит газу на наших заправках і його подорожчання на кордоні в Україну. Дефіцит зараз становить 20%. Він спричинений тим, що із-за кордону це паливо стали ввозити за вищими цінами», — пояснює  Геннадій Рябцев, директор науково-технічного центру «Психея».

У кінці червня оптові ціни на паливо піднялися із 210 до 370 доларів. Україну газ йде із двох джерел — Росії і Білорусі. Там на нього також попит зріс, тому виробники підвищили ціну.

«Літо — це та пора комерційних перевезень машини. Думаю, що така цінова тенденція тимчасова», — говорить спеціаліст. Він виключає ймовірність змови між власниками газових заправок.

У консалтинговій компанії «А-95» вважають, що протягом серпня вартість газу може вирости до 11 грн.

«Однак така ціна довго не протримається. Потім вона піде вниз. Якщо наші нафтотрейдери не отримають дешевшого пального із тих країн, де купують зараз, то будуть домовлятися із якимись європейськими гравцями», — говорить аналітик Артем Куюн.

Читайте также:  5 автомобилей 2018 года, которые могут стать классикой

Нагадаємо, минулого тижня у Антимонопольному комітеті України повідомили, що підозрюють мережі газових заправок у змові щодо підвищення цін.