На яких українських АЗС краще заправляти авто

436

Керівник спеціальних проектів НДЦ “Психея” Геннадій Рябцев перерахував ряд критеріїв, які дозволяють судити, чи варто заправляти авто на тій чи іншій АЗС, пише ubr.ua.

1. Опитавши колег і знайомих, в тому числі в соціальних мережах, встановіть для себе перелік національних або регіональних роздрібних мереж, паливо в яких отримало найкращі відгуки.

Визначте, які з них пропонують нафтопродукти тієї марки, яка рекомендована виробником автомобіля. Виділіть ті, заправки якs розташовані на звичайних маршрутах.

2. Оцініть АЗС обраних мереж самостійно за наступними критеріями:

– Зовнішній вигляд заправки і її обладнання, в тому числі наявність електронних терміналів. Приділіть увагу дрібницям. Наприклад, зайдіть помити руки. Якщо оператор заправки стежить за чистотою, він приділить належну увагу і якості палива;

– Наявність магазину, кафе та додаткових сервісів;

– Кваліфікація персоналу;

– Наявність чинного телефону “гарячої лінії” (не полінуйтеся його набрати – він повинен працювати) і належним чином оформленого Куточка покупця.

У ньому повинні бути розміщені копії:

– Сертифікатів відповідності кожної марки реалізованого на АЗС палива Технічному регламенту (видаються підприємствам-виробникам на паливо, що серійно випускається або вводиться ними в обіг продукцію на певний період; можуть бути видані і рік, і два, і навіть п’ять років тому);

– Документів про якість (паспортів якості) для всіх марок палива (візуально паспорт якості являє собою таблицю з 16-19 показників з висновком про відповідність нафтопродукту певного стандарту – національного, міждержавного або міжнародному; кількість паспортів якості і марки зазначеного в них палива повинні відповідати інформації, представленої на стелі).

3. При виборі мережі не керуйтеся виключно ціною палива.

4. Заправляйтеся тільки на АЗС обраної мережі. Таку пораду обумовлений такими причинами:

– І бензин, і дизельне паливо є складними сумішами більш ніж 200 різних хімічних сполук. Їх співвідношення значно відрізняється в залежності від марки, сезону і виробника нафтопродуктів.

Згодом паливна система будь-якого автомобіля пристосовується до складу бензину або дизельного палива, подібно до того як людина звикає до певного раціону харчування.

Оскільки більшість національних мереж укладають середньострокові контракти з обмеженим числом постачальників, двигуну, як правило, не доводиться адаптуватися до нафтопродуктів з іншим співвідношенням вуглеводнів, що гарантує стабільні умови його роботи;

– Постійні клієнти, як правило, стають учасниками програм лояльності, нерідко дозволяють купувати нафтопродукти зі знижкою від ціни, визначеної на стелі;

– Ввічливе ставлення до персоналу заправки майже завжди гарантує постійним клієнтам “дружню пораду”, якщо “з бензином сьогодні не все гаразд”.

При цьому завжди:

– Стежте за діями співробітників АЗС, повідомляйте за телефоном “гарячої лінії” про всі помічені порушення техніки безпеки, обрахунках, недоливу;

– Обов’язково вимагайте чек і зберігайте його до наступної заправки.

5. Навіть коли в баку залишається мало палива, намагайтеся не заправлятися на виїзді з населених пунктів і не користуватися послугами “безіменних” АЗС, особливо якщо нафтопродукти на них пропонують на 7-15% дешевше аналогічних марок на сусідніх комплексах (в крайньому випадку – купуйте рівно стільки палива, щоб доїхати до найближчої настінної заправки).

При цьому, як зазначає Рябцев, на розкрученість бренду АЗС орієнтуватися не варто. “До теперішнього часу десятиметрової стелою і барвистою вивіскою не обзавівся хіба що самий ледачий, тому стандартна порада заправлятися” на брендових АЗС “вже не проходить”, зазначив експерт.

загрузка...