Камери на дорогах: чи можна надути «всевидюче око» поліції

2

Експерт розповів, що «Відеоконтроль-Рубіж» здатний фіксувати всі порушення видимі людському погляду.

Камера бачить такі порушення як: перевищення швидкості, порушення правил парковки, перетин суцільних ліній і правил обгону.

Обдурити систему фотофіксації порушень правил дорожнього руху, без повної заміни номерного знака, практично неможливо.

У разі умисного внесення змін до номерного знака (закрити цифру, букву, додати символ або елемент) або його повної заміни, що само собою переслідується законом і тягне за собою відповідальність і вноситься в пам’ять системи (ч.6 ст. 121 КУпАП), а також у зв’язку з погодними умовами (сніг, дощ), камера може дати збій і нерозпізнані порушника.

«Відеокамери бачать все так же, як бачите ви, тільки вони не втомлюються і вночі бачать краще. Іншими словами система» бачить «все порушення і фіксує їх. Далі визначає номерний знак порушника і передає інформацію про правопорушення з фотографією на центральний сервер, формуючи електронний протокол, і не варто сподіватися, що ваш номер не розпізнають «, — розповів експерт.

Також журналіст зазначив, що якщо номерний знак не відповідає марці автомобіля, інформація вноситься в систему, і при наступній фіксації порушника, вона буде передана патрульним.

Журналіст сподівається, що впроваджуються технології дозволять навести порядок на дорогах, дисциплінують і убезпечать сучасних автолюбителів.