Газодизельні авто завойовують попит українців

2

Порівняно малопоширені до недавнього часу газодизельні автомобілі на сьогодні стають все більш затребуваними серед вітчизняних автоперевізників. Низька популярність таких машин змінилася на інтерес після кількох стрибків цін на паливо, що зробило перехід на газове паливо і експлуатацію подібної техніки знову вигідними.

Якщо на ринку ГБО для легкових автомобілів останнім часом нестачі пропозицій не відчувається, а процедура монтажу такого комплекту давно освоєна численними установниками та сервіс-центрами, то у випадку з комерційною технікою ситуація виглядає інакше. Причина — в дещо більш складній схемі подачі газового палива для можливості його використання в двигуні, спочатку спроектованому для роботи на дизелі.

На практиці економія для активно використовуваного транспорту може досягати десятків тисяч гривень на місяць, а саме ГБО вартістю близько 2 тисяч євро, окупається за лічені місяці. З цієї причини переобладнання на газ часто замовляють фірми, сфера діяльності яких — перевезення вантажів автомобільним транспортом.

Використання газу на дизельних автомобілях крім безпосередньої економії має і інші переваги. Так, більш низька швидкість згоряння знижує навантаження на деталі двигуна; також зменшується рівень забруднення основних систем. Зрештою, довше служить масло, рідше виникає потреба в заміні фільтра сажі.

загрузка...